OK Niš uzeo samo set Novom Pazaru

Izvor: Južne vesti
Autor: Ljubica Jocić

Prvi put u regularnom delu Superlige niški odbojkaši izgubili su kod kuće od Novog Pazara koji je i dalje bez poraza u šampionatu. Gosti su pobedili sa 3:1, a OK Niš je zadržao četvrtu poziciju na tabeli.

Uglješa Ilić je sa 18 poena bio najefikasniji u timu Niša; foto: Vanja Keser

Odbojkaši Niša pretrpeli su treći poraz u nizu, posle tri uvodne pobede, ali nisu mogli više protiv ekipe koja u svojim redovima ima primača, blokera i libera u timu lige.

Novi Pazar je bolje počeo, poveo sa 3:0, a sigurnim blokovima i smečevima došao do vođstva od 11:4. Nišlije su pokušavale da se približe, a uspeli su serijom 4:0 i da povedu jednom u prvoj deonici (16:15). Gosti su brzo preokrenuli i najviše zahvaljujući raspoloženom Hamzagiću dobili prvi set sa 25:21.

Različitim napadima na početku drugog seta niški odbojkaši su bili sigurniji, ali su opet gosti napravili seriju (6:0) i poveli sa 10:4. Ispostaviće se da je ta razlika bila nedostižna za domaćina koji je uspeo da dođe na dva poena zasostatka (20:18), ali je Pazar dobio i drugi set sigurnim poenima iz bloka Dace.

Upravo je Daca počeo asom treći set, ali su blokeri Niša Stojković i Mijalković uzvratili i domaći su vodili sa 3:1. U narednim minutima vodila se velika borba, Nišlije su uspevale da “pobegnu” rivalu, ali je Pazar uzvraćao i izjednačivao. Uz dva asa rakića i dva smeča Ilića OK Niš je dobio treću deonicu sa 25:23.

Greške Nišlija na početku četvrtog seta pomogle su Pazarcima da povedu sa 5:1. Ni dva tajm-auta nisu mnogo pomogli domaćinu pošto su gosti vodili sa 20:10. Trener Nišlija Dragan Svetozarević je pokušao izmenama da “probudi” svoj tim, ali bez uspeha jer je Novi Pazar odneo tri boda iz Čaira.

Ni dva tajm-auta nisu pomogla OK Nišu da pruži veći otpor u četvrtom setu; foto: Vanja Keser

Nakon ovog kola Niš zauzima četvrtu poziciju sa po tri pobede i poraza i 10 bodova. Ispred ekipe iz Čaira su VojvodinaNovi Pazar Mladi radnik.

U sledećem kolu Nišlije igraju u Kraljevu protiv Ribnice, ekipe koja jedina ne zna za pobedu ove sezone i zauzima poslednje mesto.

NIŠ – NOVI PAZAR 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 14:25)

NIŠ: Tokić, Rakić 2, Ilić 18, Jović, Batak 2, Kovač 6, Usiljanin 12, Milosavljević, Stojković 15, Mijalković 4, Đorđević.

NOVI PAZAR: Vukašinović 14, Sretenović, Polomac 9, Zatrić, Daca 11, Bekrić, Zuković, Božović 1, Radosavljević 16, Vilimanović 2, Prušević, Hamzagić 16.