Porazom od Jedinstva OK Niš počeo godinu

Izvor: Južne vesti
Autor: Ljubica Jocić

Drugim porazom u nizu, sedmim u sezoni, odbojkaši Niša nastavili su takmičenje u Superligi. Oni su u 12. kolu izgubili od Jedinstva u Staroj Pazovi rezultatom 3:1 (25:21, 25:23, 24:26, 25:21) i tako zadržali sedmu poziciju na tabeli.

Davide Kovac
Davide Kovač je zabeležio 15 poena; foto: Vanja Keser

Niški odbojkaši otišli su u Pazovu bez povređenih Bataka i Mijalkovića i nisu uspeli da pariraju ekipi koja ima najviše as-poena u ligi i koja je na svom terenu samo jednom poražena.

Gosti su bolje počeli, poveli sa 3:1, a predvođeni Đorđevićem imali su i plus 4 (9:5). Jedinstvo je polako rezultatski prilazilo, a serijom 3:0 povelo sa 16:15. Greškama Nišlija domaćin je uspeo da se “odlepi” i na kraju dobije prvi set sa 25:21.

Nakon izjednačene igre u drugom setu Niš je poenima Milana Stojkovića i Davidea Kovača poveo sa 11:7, ali je Jedinstvo došlo do izjednačenja (14:14) i najviše zahvaljujući Miciću i Miliću dobilo i drugu deonicu (25:23).

Serijom 6:0 domaćin je otvorio treći set i na tehnički tajm-aut otišao sa vođstvom od 12:7. Nišlije nisu odustajale i u finišu seta as-poenom novajlije Alekse Nestorovića stigle rivala (22:22). Poenima Kovača i Stojkovića OK Niš je osvojio jedini set u ovom meču.

Neizvesno je bilo i na početku četvrte deonice, ali su se odbojkaši Jedinstva“odlepili” erijom 5:0 (17:12), što im je, ispostaviće se, kasnije bilo dovoljno da osvoje tri boda i dobiju meč.

U narednom kolu Nišlije gostuju lideru na tabeli Vojvodini koja je ove sezone izgubila samo jedan meč.

JEDINSTVO – NIŠ 3:1 (25:21, 25:23, 24:26, 25:21)

JEDINSTVO: Milić 13, Pešut 8, Radišić 1, Milutinov 4, Micić 30, Roljić 12, Majstorović (libero), Paravinja 2, Škrbić 3, Mladenović, Bojičić, Radivojević (libero).

NIŠ: Tokić 3, Rakić 2, Kovač 15, Stojković 18, Đorđević 10, Stojić 3, Jović (libero), Nestorović 7, Milosavljević.