OK Niš ispustio prednost i izgubio u trećem meču plej-aut serije

Izvor: Južne vesti
Autor: Ljubica Jocić

Iako su odbojkaši Niša vodili sa 2:0 u setovima, Partizan je uspeo da preokrene i pobedi sa 3:2 (25:12, 25:21, 20:25, 21:25, 11:15) u Nišu i time povede u plej-aut seriji sa 2:1. Četvrti meč je u petak, 13. aprila u Beogradu.

Nisu uspeli da iskoriste prednost domaćeg terena; foto: Vanja Keser

Opet domaćin nije uspeo da iskoristi prednost svog terena, jer su Nišlije ponovo poražene u “Čairu” i tako za opstanak u Superligi moraju da slave u Beogradu i u majstorici kod kuće.

Nakon izjednačenog starta, Niš je poveo sa 7:4 i na tehničkom tajm-autu imao pet poena prednosti (12:7), ali su se gosti, zahvaljujući greškama rivala, približili na minus dva (12:10). Na servis Darka Stojića ekipa Niša je povela sa 20:10, a poslednji poen u ovoj deonici postigao je libero Dušan Jović, nakon čijeg prijema je lopta pala u polje crno-belih (25:12).

Partizan je bolje počeo drugi set (6:2), ali je domaćin ubrzo izjednačio (9:9), pa i izjednačio (12:11). Nišlije su se ubrzo “odlepile” (18:13), ali su se gosti, serijom 5:1, približili na minus jedan (19:18). Održavali su prednost odbojkaši Niša i na kraju uspeli da je sačuvaju i povedu sa 2:0 u setovima.

Dobro je počeo domaćin i u trećem setu, vodio sa 9:5, ali je Partizan uzvratio serijom 7:0 i preokrenuo (15:11). Crno-beli nisu ispuštali prednost i dobili ovu deonicu sa 25:20. Velika borba se vodila i u četvrtom setu, ali je crno-bela ekipa došla do osetnije prednosti sredinom deonice (15:12) koju nisu ispustili do kraja.

Sledeći meč je u petak, 13. aprila; foto: Vanja Keser

U petom setu viđena je izjednačena igra do rezultata 10:10, ali sigurnijom igrom Partizan je napravio seriju 5:1 i tako osvojio meč.

Četvrti susret zakazan je za petak, 13. april od 17 sati u Beogradu, a eventualna majstorica je na programu u ponedeljak, 16. aprila u Nišu.

Podsetimo, Partizan je poveo pobedom u Nišu (3:0), pa je Niš slavio u Beogradu sa 3:2. Pobednik ovog duela je ekipa koja prva dođe do tri pobede – Nišu bi ukupni trijumf doneo opstanak u Superligi, a Partizanu prelazak u viši rang.

NIŠ – PARTIZAN 2:3 (25:12, 25:21, 20:25, 21:25, 11:15)